Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
Pvc Profili Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim ?
Sipariş kapsamı üzerinde mutabakat sağlandıktan ve fiyatta anlaşmaya varıldıktan sonra sözleşme aşamasına gelinir. Sözleşmede asgari şu unsurlar bulunmalıdır: - Alıcı bilgileri - Satıcı bilgileri - Sözleşme tarihi - Proje ( doğrama resimleri, ölçüleri ) - Kullanılacak seri, aksesuar, cam, yardımcı malzemeler v.s tanımlaması - Montaj tarihi ve adresi - Montaj tarihinde olabilecek gecikmeler durumunda izlenecek yol - Sökülen doğramaların uzaklaştırma şekli - Sıva ve temizlik işleri - Müşterinin yer hazırlama sorumluluğu - Eski doğramayla ilişkili sökülüp, takılması gereken donanımların durumu - İşin kapsamına dahil olanlar, olmayanlar - Keşif veya teklif dışında iş istenmesi durumunda nasıl hareket edileceği - Garanti ve servis durumu - İşin tutarı - Ödeme şekli ve gecikme halinde yapılacaklar - Satıcının imza ve kaşesi - Alıcın adı, soyadı ve imzası
PVC doğramalarım terleme yapıyor. Neden, ne yapmalıyım ?
Hava her sıcaklıkta belli bir suyu buhar olarak bünyesinde tutar. Bu miktar artar veya sıcaklık düşerse, buhar su olarak yoğuşur ve terleme meydana gelir. Havanın içindeki su buharı, doğrama ve cam yüzeyleri yoğuşma sıcaklığının altında ise bu terleme doğrama ve cam üzerinde belirgin olarak görülür. Öncelikle havanın içindeki su buharını azaltmalıyız. Su buharı üreten en büyük kaynaklar banyo ve mutfaklardır. Mutfak ve banyoların kapıları daima kapalı tutulmalı, banyolar havalandırma pencereleri ile mutfaklarda aspiratör ve baca yolu ile havalandırılmalıdır. Evin içinde çamaşır kurutulmamalıdır. Evlerde başka nem kaynakları var ise havalandırma süresi arttırılmalıdır. Terlemeyi azaltmanın en kesin çözümü evimizi havalandırmaktır. Bu havalandırma, cam yüzeyindeki buğulanma ( terleme ) kaybolana kadar periyodik şekilde devam etmelidir.
PVC Pencerelerin Temizlik ve Bakımı Nasıl Yapılır?
PVC pencerelerinin montajından sonra varsa sıva ve badana tadilatları yapılır.Koruyucu bandı çıkartılır bandın uzun süre sıcağa ve güneş ışığına maruz kalması profil yüzeyine kaynamasına neden olacağından çıkartılmasını güçleştirir.Bunu önlemek için bantları serin havada çıkartmak gerekir. Aksi halde 55ºC ye kadar ısıtılmış ince bir yağın bant yüzeyine sürülerek 4-5 saat bekletilip sonra çıkartılması daha uygun olur. Profillere yapışmış boya, harç gibi maddeler hemen ama kazınmadan özenle temizlenmelidir. Temizlerken kullanılan deterjanların aşırı partiküllü olmamasına dikkat edilmeli, sıvı veya krem olanlar tercih edilmelidir. Metal donanımlı su veya sabunla temasından kaçınılmalıdır. PVC sistemleri çözücü veya ağartıcılarla temizlenmemelidir. Yapı elemanları yüzeyindeki terlemeyi önlemek için; İçerdeki ısı 20-22ºC dolaylarında olmalıdır. Yapının banyo-WC gibi yoğun su kullanılan bölümleri Pencere ile havalandırılmalıdır. Yemek pişirilirken açığa çıkan su buharı ocak üstü aspiratörlerle giderilmelidir. Günde en az 4-5 defa havalandırılmalıdır.